PmWiki

To oparty na wiki system do wspólnego tworzenia i utrzymywania stron internetowych. Strony PmWiki wyglądają i zachowują się jak zwykłe strony internetowe, z wyjątkiem tego, że posiadają link „Edytuj”, który ułatwia modyfikację istniejących stron i dodawanie nowych stron do serwisu przy użyciu podstawowych reguł edycji. Nie musisz znać ani używać kodu HTML ani CSS. Edycję strony można pozostawić otwartą dla czytelników lub ograniczyć do małych grup autorów. PmWiki jest licencjonowane w ramach Powszechnej Licencji Publicznej GNU .

Funkcje:

• niestandardowy wygląd i zachowanie : Administrator serwisu może szybko zmienić wygląd i funkcje serwisu PmWiki używając różnych skórek i szablonów HTML. Jeśli nie możesz znaleźć już wykonanej odpowiedniej skórki , możesz ją łatwo zmodyfikować lub stworzyć własną.
• kontrola dostępu : Ochronę hasłem PmWiki można zastosować do całej witryny, do grup stron lub do pojedynczych stron. Ochrona hasłem określa, kto może czytać strony, edytować strony i przesyłać załączniki. System kontroli dostępu PmWiki jest całkowicie samowystarczalny, ale może również współpracować z istniejącymi bazami haseł, takimi jak .htaccess , serwery LDAP i bazy danych MySQL.
• dostosowywanie i architektura wtyczek