WordPress

WordPress jest blogową aplikacją open source, wykorzystywaną bardzo często do tworzenia stron internetowych. Dziś WordPress jest najpopularniejszą aplikacją blogu zasilającą miliony blogów i używaną przez dziesiątki milionów ludzi każdego dnia.

WordPress jest platformą publikowania i aplikacji osobistych blogów z naciskiem na estetykę, standardy sieci web i użyteczność.

Cechy:

– Dodatkowe strony pozwalają na łatwe zarządzanie zawartością bez blogu, więc na przykład można mieć statyczną stronę „O mnie”.
– Pełny system administracyjny umożliwia projektowanie od najprostszych blogów do najbardziej skomplikowanych stron internetowych.
– Zmiany wprowadzone do szablonów i wpisów są widoczne od razu, bez konieczności regeneracji statycznych stron, a generowany kod HTML jest w pełni zgodny ze standardami W3C.
– Trackback i Pingback pełni obsługiwane standardy.
– Użytkownicy mogą dodawać komentarze na swoich blogach.
– Ochrona przed spamem eliminuje spam z bloga.
– Dzięki funkcji rejestracja użytkownika można ograniczyć komentarze tylko dla uwierzytelnionych profili.
– Chronione hasłem posty pozwalają ukryć przed opinią publiczną posty przeznaczone tylko dla osób znających hasła.
– Pełny interfejs XML-RPC pozwala na rozszerzenie WordPressa i używać klientów przeznaczonych dla innych platform, takich jak Zempt.
– Funkcja Grupy użytkowników umożliwia stworzenie do 10 poziomów użytkowników, z różnymi uprawnieniami w odniesieniu do publikacji, edycji, opcji i innych użytkowników.
– Skryptozakładki ułatwiają publikację na swoim blogu lub dodawanie linków do Blogroll.
– Ping-O-Matic jest obsługiwany, co oznacza maksymalną ekspozycję dla wyszukiwarek.