Xoops

Xoops to łatwy w użyciu system dynamicznego zarządzania treścią WWW napisany w PHP. XOOPS to akronim eXtensible Object Oriented Portal System. Chociaż XOOPS rozpoczął swoją działalność jako system portalowy, w rzeczywistości stale podąża ścieżką systemu zarządzania treścią. Może służyć jako platforma internetowa do użytku w małych, średnich i dużych witrynach. XOOPS jest wydany na warunkach licencji GNU / GPL i można go swobodnie używać i modyfikować.

Funkcje:

• oparty na bazie danych – XOOPS wykorzystuje relacyjną bazę danych (obecnie MySQL) do przechowywania danych wymaganych do działania internetowego systemu zarządzania treścią.
• wpełni zmodularyzowane – moduły można zainstalować / odinstalować / aktywować / dezaktywować za pomocą jednego kliknięcia, korzystając z systemu administrowania modułami XOOPS.
• personalizacja – zarejestrowani użytkownicy mogą edytować swoje profile, wybierać motywy witryn, przesyłać własne awatary i wiele więcej!
• zarządzanie użytkownikami – możliwość wyszukiwania użytkowników według różnych kryteriów, wysyłania wiadomości e-mail i prywatnych wiadomości do użytkowników za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości opartego na szablonach.
• obsługiwane na całym świecie – XOOPS został stworzony i jest utrzymywany przez zespół kilku ciężko pracujących wolontariuszy z całego świata. Społeczność XOOPS ma na całym świecie kilkanaście oficjalnych witryn pomocy technicznej dla użytkowników nie mówiących po angielsku.