Symfony

Symfony jest to otwarty i darmowy framework. Powstał w 2005 roku. Narzędzie Symfony jest pobierane 5 milionów razy w ciągu miesiąca.

Symfony to zestaw komponentów PHP, struktura aplikacji internetowych, filozofia i społeczność – wszystko razem pracujące w harmonii.

Cechy:

– Reputacja: Szybko przyjęty przez profesjonalistów działających w tej dziedzinie po wprowadzeniu na rynek w 2005 roku, Symfony jest dziś stabilnym środowiskiem, które jest dobrze znane i rozpoznawane na całym świecie. Dowodzi tego liczba referencji, które znacznie wzrosły od czasu jego wprowadzenia. Symfony jest także aktywną społecznością; programistów, integratorów, użytkowników i innych współpracowników, którzy uczestniczą w ciągłym wzbogacaniu tego narzędzia.
– Narzędzie Symfony powstało dzięki firmie SensioLabs. Utworzona ponad 12 lat temu, SensioLabs jest agencją internetową, która ma wiele ważnych kont wśród swoich referencji. Zaprojektowany na potrzeby własne, framework Symfony jest dzisiaj codziennym narzędziem wykorzystywanym przez własne zespoły do ​​opracowywania projektów klientów. Zaprojektowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów Symfony to przede wszystkim pragmatyczne narzędzie, którego funkcje odpowiadają wymaganiom świata rzeczywistego.
– Referencje: Intranety, główne ogólnodostępne witryny, sieci społecznościowe, serwisy społecznościowe, aplikacje do zarządzania i workflow itp. Przykładów nie brakuje: setki stron i aplikacji różnej wielkości i wszystkich typów.
– Innowacje: Symfony to wszystko, czego można oczekiwać po strukturze: szybkość, elastyczność, elementy wielokrotnego użytku itp.
– Zasoby: Korzystając z Symfony, masz pewność, że nigdy nie będziesz „sam na sam z ekranem”. Niezależnie od tego, czy chodzi o wsparcie społeczności (listy mailingowe itp.), czy wsparcie dla firmy (doradztwo, szkolenia itp.), zawsze znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
– Interoperacyjność: Symfony respektuje istniejące standardy faktyczne PHP: PHPUnit, konwencje nazewnictwa dla klas, itp. Ponadto Symfony pozwala również na używanie pewnych fragmentów jego elementów składowych oprogramowania (wtryskiwacz zależności, zarządzanie tłumaczeniami, zarządzanie formularzami itp.), niekoniecznie wykorzystując ramy w całości.